Ponad 200 tysięcy złotych od marek odzieżowych LPP na wsparcie krakowskich i pomorskich szpitali w walce z epidemią

Ponad 200 tysięcy złotych od marek odzieżowych LPP na wsparcie krakowskich i pomorskich szpitali w walce z epidemią

Należące do LPP marki Reserved, Mohito i Cropp podsumowały działania w ramach specjalnej akcji charytatywnej, dzięki której ponad 200 tysięcy złotych trafiło do szpitali specjalistycznych w Krakowie, Gdańsku oraz Gdyni. Zebrana kwota, pochodząca ze sprzedaży kolekcji Eco Aware oraz Joyful tych marek, przeznaczona została na zakup sprzętu i środków ochrony niezbędnych do walki z epidemią koronawirusa.

W odpowiedzi na sygnały dotyczące zapotrzebowania na środki ochrony w placówkach medycznych, LPP od marca br. podjęło szereg działań wspierających ośrodki zdrowia w walce z epidemią. Do tej akcji dołączyły również bezpośrednio, należące do gdańskiej spółki, marki Reserved, Mohito i Cropp, przeznaczając 10 proc. wpływów ze sprzedaży swoich produktów z kolekcji Eco Aware oraz Joyful na pomoc potrzebującym szpitalom. Dzięki pozytywnej reakcji klientów na prowadzone przez te marki akcje charytatywne, zebrano łącznie ponad 200 tysięcy złotych. Ta kwota trafiła już do szpitali zakaźnych z terenu Trójmiasta oraz Krakowa.

– To dla nas bardzo ważne, że dzięki dodatkowym działaniom podejmowanym przez marki należące do LPP możemy również finansowo wspierać placówki zdrowia, szczególnie z naszego najbliższego otoczenia. W szpitalach, które są na pierwszej linii frontu w walce ze skutkami epidemii, te potrzeby są ogromne. Tym bardziej cieszymy się, że takie inicjatywy, jak przekazanie części wpływów ze sprzedaży produktów z kolekcji naszych marek spotkało się z pozytywną reakcją klientów. Dzięki temu zebrana pula środków wsparła placówki z Krakowa i Gdańska zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, ale także umożliwiła rozszerzenie tej pomocy o szpital zakaźny w Gdyni – komentuje Patrycja Zbytniewska, prezes Fundacji LPP.

Połączone siły i wpływy ze sprzedaży kolekcji Joyful Reserved oraz Eco Aware marki Cropp pozwoliły na zakup kardiomonitora i defibrylatora dla Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku oraz aparatu do prowadzenia resuscytacji u chorych z zatrzymaniem krążenia, znajdujących się pod opieką Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni. Z kolei dzięki decyzji o przeznaczeniu części wpływów ze sprzedaży kolekcji Eco Aware marki Mohito dla krakowskich placówek medycznych, Oddział Kliniczny Chorób Zakaźnych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie zyskał niezbędny w czasie epidemii system dekontaminacji powietrza.

– W tym trudnym czasie pandemii COVID-19, z jaką przyszło nam wszystkim się zmierzyć, pomoc darczyńców okazała się dla nas szczególnie cenna. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za każdy dar, szczególnie jeżeli wpływa on na poprawę warunków ochrony i bezpieczeństwa w szpitalu. Właśnie temu służy urządzenie do dekontaminacji powietrza, które otrzymaliśmy dzięki wsparciu firmy LPP. Dzięki jego pracy możemy szybko usunąć zagrożenie epidemiologiczne związane z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 w przestrzeni Oddziału Klinicznego Chorób Zakaźnych Szpitala Uniwersyteckiego. To nowoczesne urządzenie zasysa powietrze z pomieszczenia, a następnie niszczy zanieczyszczenia na poziomie DNA za pomocą niskoenergetycznego pola plazmowego. Co ważne, cały proces może odbywać się w obecności personelu i pacjentów. Cieszymy się, że dzięki darowiźnie ze strony LPP możemy stosować w szpitalu tak nowoczesne rozwiązania – mówi Marcin Jędrychowski, Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Efekty akcji przeprowadzonej przez markę Mohito pozwoliły również na przekazanie darowizny na zakup środków ochrony dla pracowników Specjalistycznego Szpitala im. Stefana Żeromskiego, SP ZOZ w Krakowie.

– Firma LPP pomogła nam w tym trudnym czasie dwukrotnie: w kwietniu, na samym początku pandemii, otrzymaliśmy maseczki ochronne, a na przełomie maja i czerwca – gdy sytuacja epidemiologiczna zaczęła się poprawiać, maski, rękawice i kombinezony, czyli rzeczy, których bardzo nam brakowało. Dziękować nigdy za wiele, ale nawet jak zrobimy to setki razy, to i tak nie będzie to współmierne z ogromem pomocy, którą otrzymaliśmy od wielu firm, instytucji, fundacji, prywatnych osób, w tym od LPP – komentuje Anna Górska, rzecznik prasowy Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie.

Do małopolskich szpitali już wkrótce trafi również połowa dochodu prowadzonej nadal przez markę Mohito sprzedaży koszulek z limitowanej kolekcji „The future is bright” i „Keep going”. Dzięki tym i wielu innym działaniom gdańskiej firmy prowadzonym w ramach akcji #LPPpomaga, na pomoc w walce z epidemią i zakupie niezbędnego sprzętu mogą liczyć kolejne placówki medyczne.

______________________________________________________________________________

LPP SA jest polską firmą rodzinną, jedną z najdynamiczniej rozwijających się w branży odzieżowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Przez ponad 25 lat z sukcesem prowadzi działalność w Polsce i za granicą, sprzedając dziś kolekcje na 24 rynkach, w tym w tak prestiżowych stolicach jak Londyn, Berlin, Tel Awiw czy Moskwa. LPP zarządza 5 markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Posiada sieć ponad 1700 salonów sprzedaży o łącznej powierzchni ponad 1 mln m2 oraz sklepy on-line w 12 krajach Europy. W oparciu o globalną sieć zaopatrzenia, polski producent odzieży dystrybuuje rocznie przeszło 265 mln sztuk odzieży na 3 kontynenty. LPP pełni też ważną rolę tworząc miejsca pracy dla ponad 24 tys. osób w biurach i strukturach sprzedaży w Polsce, krajach Europy, Azji i Afryki. Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach indeksu WIG20 oraz należy do prestiżowego indeksu MSCI Poland.