LPP podpisało się pod apelem naukowców #SorryNieTakiMamyKlimat!

LPP podpisało się pod apelem naukowców #SorryNieTakiMamyKlimat!

LPP dołączyło do apelu klimatycznego polskich naukowców i WWF Polska. Firma, wraz z innymi przedstawicielami krajowego biznesu, przystąpiła do wspólnej inicjatywy zorganizowanej pod hasłem #SorryNieTakiMamyKlimat! Podpisując się pod listem na rzecz intensyfikacji ochrony środowiska spółka potwierdziła swoją determinację i konsekwencję w dążeniu do neutralności klimatycznej, którą zamierza osiągnąć do 2050 r.

W kwietniu 2022 r. ponad 100 polskich naukowców podpisało Apel Klimatyczny, przygotowany wspólnie z WWF Polska. W inicjatywę pod hasłem #SorryNieTakiMamyKlimat! zaangażowali się eksperci i przedstawiciele czołowych uczelni oraz instytucji na co dzień zajmujących się badaniem zmian zachodzących w środowisku. W liście skierowanym do polityków, samorządów, obywateli i przedsiębiorców podkreślali oni konieczność podążania za głosem nauki i podjęcia działań zmierzających do natychmiastowej redukcji emisji gazów cieplarnianych. Sygnatariusze apelują:

  • do polityków – o podjęcie zdecydowanych działań prowadzących do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych, przejścia na czystą energetykę, ochrony klimatu i różnorodności biologicznej;
  • do samorządów – o pracę nad efektywnością energetyczną i przygotowanie się do takich zdarzeń, jak fale upałów, susze, powodzie czy gwałtowne zjawiska atmosferyczne;
  • do przedsiębiorców – o obliczenie swojego śladu węglowego, obniżanie go, a docelowo o osiąganie neutralności klimatycznej;
  • do obywateli – o dokonywanie mądrych wyborów przy sklepowych półkach.

Jako lider proklimatycznych zmian w polskiej branży odzieżowej LPP odpowiada na ten apel. Wraz z innymi przedstawicielami odpowiedzialnego biznesu w kraju spółka sygnowała postulaty zawarte w liście naukowców, jednocześnie potwierdzając swoje wcześniejsze zobowiązania zawarte w strategii zrównoważonego rozwoju LPP, czyli przede wszystkim redukcję emisji CO2 o 15% do 2025 r., a także deklarację osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r.

Firma podejmując ambitne działania w kierunku ograniczania swojej emisyjności w ostatnim czasie m.in. zakończyła prace nad przygotowywaniem strategii dekarbonizacji, która została przedstawiona do weryfikacji SBTi – globalnej organizacji wspierającej prywatne przedsiębiorstwa w przechodzeniu na gospodarkę bezemisyjną. Dzięki ocenie w metodologii SBTi, wykorzystującej najnowsze osiągnięcia nauki o klimacie, działania ujęte w strategii dekarbonizacyjnej zyskają na skuteczności i będą zgodne z założeniami Porozumienia Paryskiego, które wskazuje ograniczenie globalnego ocieplenia do 1,5°C w odniesieniu do czasów epoki przedindustrialnej.

____________________________________________

LPP jest polską firmą rodzinną, jedną z najdynamiczniej rozwijających się w branży odzieżowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Od 30 lat z sukcesem prowadzi działalność w Polsce i za granicą, sprzedając kolekcje w tak prestiżowych stolicach jak Londyn, Helsinki czy Tel Awiw. LPP zarządza 5 markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay, których oferta dostępna jest dziś w sprzedaży stacjonarnej i online na blisko 40 rynkach na świecie. Spółka posiada sieć ponad 1700 salonów o łącznej powierzchni 1,4 mln m2 i każdego roku dystrybuuje odzież oraz akcesoria na 3 kontynenty. LPP pełni też ważną rolę, tworząc miejsca pracy dla ponad 24 tys. osób w biurach i strukturach sprzedaży w Polsce, krajach Europy, Azji i Afryki. Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach indeksu WIG20 oraz należy do prestiżowego indeksu MSCI Poland.