LPP partnerem 7. edycji Funduszu Inicjowania Rozwoju
Już po raz piąty polska firma odzieżowa LPP wspiera inicjatywy społeczno-ekologiczne w ramach Funduszu Inicjowania Rozwoju. To jedyny tak kompleksowy program wsparcia w woj. pomorskim, ukierunkowany na współprace międzysektorowe. Tegoroczny konkurs grantowy jest odpowiedzią na wyzwania określone w Agendzie ONZ na rok 2030. Projekty można zgłaszać do 30 lipca br.
Fundusz Inicjowania Rozwoju jest dedykowany inicjatywom międzysektorowym, czyli projektom realizowanym przez organizacje pozarządowe we współpracy z biznesem i samorządem lokalnym, które odpowiadają na współczesne wyzwania społeczno-ekologiczne. Na laureatów czeka Akcelerator Innowacji Międzysektorowych, który łączy w sobie wsparcie finansowe w wysokości do 25 tysięcy złotych oraz opiekę merytoryczną, organizacyjną, pomoc mentorów i wsparcie ekspertów w realizacji kampanii crowdfundingowej.
– Jako firma działamy na wielu rynkach zagranicznych, ale nasze serce od zawsze związane jest z Pomorzem. Tym bardziej bliskie są nam projekty, które angażują społeczność lokalną. Obserwujemy i aktywnie wspieramy ten konkurs niemal od samego początku ze względu na jego realizację w formule międzysektorowej. Efektem takiego partnerstwa są niekiedy przełomowe pomysły, a często po prostu świeże spojrzenie na wyzwania społeczne, z którymi mierzymy się na co dzień. Tam, gdzie idea spotyka się z biznesem, pomysł nabiera praktycznego podejścia, niezbędnego do tego, by wszedł w życie – komentuje Patrycja Zbytniewska koordynatorka ds. projektów społecznych LPP – Głównego Partnera Fundacji i Funduszu Inicjowania Rozwoju.
Celem konkursu grantowego jest wyłonienie projektów, które będą realizowały przynajmniej jeden z 17 celów zrównoważonego rozwoju, określonych w Agendzie ONZ 2030. Są one próbą odpowiedzi na globalne wyzwania, takie jak zmiany klimatyczne, nadmierne zużycie energii, czy wykluczenie społeczne. Do ich realizacji zobowiązały się 193 kraje, w tym Polska. Choć mają one wymiar globalny, to żeby im sprostać, konieczne są inicjatywy na wielu płaszczyznach – również w wymiarze lokalnym czy biznesowym.
– Z perspektywy firmy zajmującej się produkcją odzieży wiele z problemów określonych w Agendzie ONZ 2030 jest nam szczególnie bliskich. Stanowiła ona bowiem punkt wyjścia do opracowania naszej strategii zrównoważonego rozwoju na lata 2020-2025. Cele jakie w niej przyjęliśmy odpowiadają wprost wyzwaniom określonym przez ONZ. Bardzo liczymy na to, że wśród zgłoszeń znajdzie się również propozycja inicjatywy ukierunkowanej na naszą branżę i jeden z ważniejszych aspektów, jakim jest recykling materiałów. Dla takiego projektu przewidujemy nagrodę specjalną – zapowiada Patrycja Zbytniewska.
LPP jest partnerem konkursu grantowego już po raz piąty. W tym roku firma zdecydowała się rozszerzyć wsparcie i objąć patronatem nie tylko sam konkurs, ale również całość inicjatyw realizowanych w ramach Forum Inicjowania Rozwoju.
Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na stronie www.forumrozwoju.org.pl.
______________________________________________________________________________
LPP jest polską firmą rodzinną, jedną z najdynamiczniej rozwijających się w branży odzieżowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Przez 30 lat z sukcesem prowadzi działalność w Polsce i za granicą, sprzedając dziś stacjonarnie kolekcje na 25 rynkach, w tym w tak prestiżowych stolicach jak Londyn, Berlin, Tel Awiw czy Moskwa. LPP zarządza 5 markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Na koniec 2020 roku spółka posiadała sieć ponad 1800 salonów sprzedaży o łącznej powierzchni 1,4 mln m2. Oferta online kolekcji marek dostępna jest na 30 rynkach. W oparciu o globalną sieć zaopatrzenia, polski producent odzieży dystrybuuje rocznie przeszło 259 mln sztuk odzieży na 3 kontynenty. LPP pełni też ważną rolę tworząc miejsca pracy dla blisko 22 tys. osób w biurach i strukturach sprzedaży w Polsce, krajach Europy, Azji i Afryki. Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach indeksu WIG20 oraz należy do prestiżowego indeksu MSCI Poland.