LPP we współpracy z woshwosh rusza z akcją promocji naprawy ubrań wśród Polaków

LPP, polski producent odzieży, właściciel marek Reserved, Sinsay, Mohito, Cropp i House, rusza z wyjątkową inicjatywą. W ramach akcji Wear Your Story, będącej drugą edycją kampanii Dbaj o Ubranie, oddaje w ręce konsumentów pulę voucherów na drobne usługi krawieckie. Wraz z partnerem akcji, firmą woshwosh, LPP chce zwiększyć świadomość Polaków na temat mody cyrkularnej, wskazywać korzyści płynące z przedłużania życia ubrań oraz ułatwiać dostęp do usług naprawczych.

Jak wynika z badania przygotowanego przez LPP przy współpracy z ARC Rynek i Opinia, Polacy chcą naprawiać ubrania, jednak powstrzymuje ich przed tym przede wszystkim brak umiejętności. Z drugiej strony, w społeczeństwie rośnie świadomość ekologiczna, a wraz z nią zainteresowanie ratowaniem uszkodzonej odzieży. Chcąc dotrzeć do jak najszerszego grona konsumentów i pokazać im realną wartość wynikającą z przedłużania życia ulubionych elementów garderoby, LPP udostępnia vouchery na naprawy w wybranych zakładach krawieckich w kilkunastu punktach w Polsce.

– Wierzymy, że transformacja jest możliwa zarówno pod kątem biznesowym, jak i konsumenckim. Codziennie podejmujemy wysiłki, aby zmniejszać negatywny wpływ naszej działalności na środowisko. Ale nie zapominamy o tej drugiej stronie, czyli naszych klientach – chcemy wspierać ich w zmianie podejścia do mody. Dlatego postanowiliśmy zaoferować im narzędzia, które pomagają przedłużyć życie ubrań, ale również historii w nich ukrytych. Taka komplementarna postawa biznesu jest kluczowa dla przyszłości naszej planety. Chcemy pomagać w przechodzeniu na model cyrkularny, w którym naprawa i ponowne użycie ubrań jest normąmówi Dorota Jankowska-Tomków, dyrektor ds. zakupów i ESG w LPP.


Zostaw to profesjonalistom

Inicjatywa rusza 1 lipca i będzie trwać do 31 października 2024 r. W tym czasie konsumenci mogą zdobyć jeden z 3000 voucherów (decyduje kolejność zgłoszeń) o wartości 20 zł każdy, wypełniając prostą i krótką ankietę dostępną na stronie www.dbajoubranie.pl. Unikalny kod dostarczany na wskazany w zgłoszeniu adres email można wykorzystać w punktach krawieckich biorących udział w akcji. Lista napraw dostępnych w ramach programu to m.in. przyszycie guzika, wszycie zamka, zszycie pęknięcia na szwie czy skrócenie spodni.

– Polska jest jednym z tych krajów Europy, w którym wskaźnik cyrkularności znajduje się powyżej średniej globalnej i wynosi 10,2%. To dobra, ale niestety wciąż zbyt niska wartość, która oznacza, że 89,8% naszej gospodarki oparta jest na wykorzystaniu surowców pierwotnych. Chcemy uwrażliwić naszych klientów na tę sytuację i rozwinąć w nich nawyk naprawiania odzieży, który mieli nasi rodzice. Jeśli sami nie czują się na siłach by dokonać poprawek krawieckich, zawsze mogą skorzystać z usług lokalnych zakładów. Naszą akcją możemy z jednej strony zmotywować konsumentów do korzystania z usług naprawczych świadczonych przez lokalnych krawców, z drugiej wesprzeć drobne rzemiosłowyjaśnia Ewa Janczukowicz-Cichosz, ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju w LPP.


Współpraca z woshwosh

Partnerem akcji voucherowej jest woshwosh, specjalizujący się dotąd w naprawach i odnawianiu obuwia. Dzięki doświadczeniu firmy oraz podjętej współpracy z punktami krawieckimi na terenie Polski, klienci będą mogli wykorzystać vouchery w wybranych miastach, m.in. w Gdańsku, Krakowie, Warszawie, Katowicach, Radomiu, Łodzi i Poznaniu.

– woshwosh powstawał z myślą o tym, aby przedłużać życie obuwia i promować ideę naprawiania garderoby. To nie tylko oszczędność, ale i realny wkład w ochronę środowiska. Edukacja społeczeństwa jest pod tym względem szczególnie ważna, ponieważ może zmienić nawyki konsumenckie i przekierować je na tryb bardziej cyrkularny.mówi Martyna Zastawna, założycielka woshwosh. – Akcja voucherowa to nasz wspólny z LPP wysiłek w to, aby przekonać Polaków do naprawiania i przerabiania lekko uszkodzonej odzieży i korzystania z usług profesjonalnych krawcowych i krawców. Nasze ulubione ubrania nie muszą trafiać do kosza albo zalegać latami na dnie szafy – dodaje.

Szafa pełna historii i zrównoważonej mody

Akcja voucherowa jest jednym z kluczowych elementów kampanii Wear Your Story, która ma na celu zwiększenie świadomości na temat mody cyrkularnej skupionej na racjonalnym wykorzystaniu zasobów, w tym przede wszystkim wyprodukowanych już ubrań oraz tkanin. Główną osią kampanii jest relacja człowieka z odzieżą, ich wspólna historia – ta, która już się wydarzyła, ale też, która będzie trwać, jeśli podejmiemy się uratowania ulubionych elementów garderoby.

Akcja LPP wskazuje na personalne korzyści dla konsumentów, jak i kwestię ochrony środowiska. Przedłużając życie ubrań Polacy mogą przyłączyć się do transformacji branży tak, aby jej wpływ na klimat był możliwie jak najmniejszy. LPP dąży do tego, aby każdy mógł dłużej cieszyć się swoimi ubraniami i przyczynić się do bardziej zrównoważonej przyszłości.

Więcej informacji o kampanii, lista punktów krawieckich biorących udział w akcji voucherowej oraz dostęp do ankiety można znaleźć na stronie: https://dbajoubranie.pl/odbierz-voucher/

______________________________________________________________________________

LPP jest polską firmą rodzinną, jedną z najdynamiczniej rozwijających się w branży odzieżowej w regionie Europy Środkowej. Od 30 lat z sukcesem projektuje i sprzedaje swoje kolekcje i akcesoria w Polsce i za granicą. LPP zarządza 5 markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay, których oferta dostępna jest dziś w sprzedaży stacjonarnej i online na 40 rynkach na świecie. Spółka posiada sieć blisko 2400 salonów o łącznej powierzchni ponad 2 mln m2 i każdego roku dystrybuuje produkty na 3 kontynenty. LPP pełni też ważną rolę, tworząc miejsca pracy dla 43 tys. osób w biurach i strukturach sprzedaży w Polsce, krajach Europy, Azji i Afryki. Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach indeksu WIG20 oraz należy do prestiżowego indeksu MSCI Poland.