LPP z Agencją Rozwoju Przemysłu razem w walce z koronawirusem
• 750 tysięcy maseczek trafi za pośrednictwem LPP do Agencji Rozwoju Przemysłu, a następnie w ręce najbardziej potrzebujących.
• 1 milion kombinezonów medycznych niebawem trafi do Polski – pierwsze transporty już są w drodze.
• LPP angażuje się we wsparcie placówek medycznych służąc swoją szeroką wiedzą rynkową i wspierając pomoc od strony logistycznej.
LPP oraz Agencja Rozwoju Przemysłu prowadzą wspólnie dwa duże projekty w ramach walki z koronawirusem. Oba prowadzone są obecnie równolegle, a ich efektów można spodziewać się w ciągu najbliższych dni.
W 19 krajowych szwalniach regularnie współpracujących z LPP i innymi firmami w Polsce – członkami powołanego w okresie epidemii Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług, organizacji, w ramach której solidarnie zjednoczyło się w ostatnich tygodniach ponad 200 firm z branży handlowo-usługowej – trwają przygotowania do szycia maseczek. Po uzyskaniu stosownych zgód, w ciągu najbliższego tygodnia zakłady rozpoczną produkcję zaplanowanej partii 750 tysięcy sztuk tych środków ochrony. Liczba ta może wzrosnąć do miliona, bowiem lista podwykonawców jest nadal otwarta, a moce przerobowe mogą być jeszcze większe.
– Jako LPP pro bono podjęliśmy się współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu, biorąc na siebie odpowiedzialność za szycie masek oraz koordynację projektu i jego obsługę logistyczną. Odpowiadamy za projekt począwszy od zapewnienia usługi, poprzez transport i logistykę odbioru i dystrybucji gotowych produktów oraz zaplecze magazynowe, które udostępniamy agencji – informuje Dorota Jankowska-Tomków, Dyrektor Zakupów LPP. Agencja zamawia i dostarcza włókninę oraz pokrywa inne niezbędne do wytworzenia finalnego produktu koszty np. gumek, czy drucików mocujących tzw. „noski” w maseczkach. – Będziemy szyć maski przez najbliższe tygodnie, a może i miesiące z nadzieją, że będzie to miało realny wpływ na walkę z rozprzestrzenianiem się wirusa – dodaje przedstawicielka LPP.
Równocześnie LPP zaangażowało się w pomoc w sprowadzeniu do kraju miliona kombinezonów medycznych z Turcji. Firma włączyła się w negocjacje i proces składania zamówień, wykorzystując swoje kontakty i kanały wypracowane podczas wieloletniej współpracy z zagranicznymi kontrahentami. Dzięki temu uzyskane finalnie ceny były o połowę niższe, niż proponowane początkowo przez innych dostawców. Pierwszy transport kombinezonów jest już w drodze do Polski. Pozostała część zamówienia zostanie dostarczona w najbliższych tygodniach.
– Niesienie pomocy leży w DNA naszej firmy. Uważamy, że dzielenie się naszym doświadczeniem produkcyjnym i zapleczem biznesowym, które może w tych trudnych momentach ratować pośrednio ludzkie życie, to pomoc, której nie da się wycenić, dlatego od początku działamy pro bono – podsumowuje Dorota Jankowska-Tomków.
______________________________________________________________________________
LPP SA jest polską firmą rodzinną, jedną z najdynamiczniej rozwijających się w branży odzieżowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Przez ponad 25 lat z sukcesem prowadzi działalność w Polsce i za granicą, sprzedając dziś kolekcje na 25 rynkach, w tym w tak prestiżowych stolicach jak Londyn, Berlin, Tel Awiw czy Moskwa. LPP zarządza 5 markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Posiada sieć ponad 1700 salonów sprzedaży o łącznej powierzchni ponad 1 mln m2. Oferta online kolekcji marek dostępna jest na 30 rynkach. LPP pełni też ważną rolę tworząc miejsca pracy dla ponad 25 tys. osób w biurach i strukturach sprzedaży w Polsce, krajach Europy, Azji i Afryki. Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w ramach indeksu WIG20 oraz należy do prestiżowego indeksu MSCI Poland.