Praca projektanta odzieży
Praca projektanta odzieży w LPP pozwala tworzyć kolekcje chętnie kupowane w Polsce i za granicą. Nasi specjaliści to współtwórcy sukcesu znanych i silnych marek: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay, sprzedawanych w 40 krajach świata. "Pracuję jako projektant_ka odzieży, a moje kolekcje noszą Polacy, Brytyjczycy i Włosi" – właśnie tak mogą powiedzieć członkowie zespołów LPP z Gdańska, Krakowa czy Warszawy.
Praca w LPP i dla Ciebie może być przepustką do świata wielkiej mody. Chcesz zawodowo związać się z branżą fashion? Masz doświadczenie i szukasz organizacji, w której rozwiniesz skrzydła? Oferujemy Ci angażującą pracę bez monotonii i nudy, w kreatywnych teamach, daleką od rzeczywistości sztywnej korporacji.
Nasza organizacja stale się powiększa. Rozbudowana struktura to różne możliwości rozwoju. Wyróżnia nas jednak brak korporacyjnej atmosfery. Jako projektant będziesz pracować w małych, eksperckich zespołach kupców mody, grafików i technologów odzieży.
Jesteśmy różnorodni, co cenimy, a przyjacielskie i pomocne relacje są dla nas na pierwszym miejscu — przyciągamy projektami, ale inspirujemy naszymi ludźmi. Tworzymy warunki do poszukiwania innowacyjnych rozwiązań i twórczej wymiany wiedzy.
Znajdź temat dla siebie:
- Na czym polega praca projektanta mody?
- Jak zostać projektantem odzieży?
- Czego wymagamy od kandydatów na projektantów?
- Twój rozwój i ścieżka kariery w LPP
- Warunki współpracy
- Benefity
- Jak przebiega nasz proces rekrutacyjny?
- Oferty pracy dla projektanta odzieży, akcesoriów i produktów domowych
- Podcast “LPP od podszewki”
Na czym polega praca projektanta mody?
Każdego dnia mijasz na ulicy dziesiątki osób. Wyobraź sobie, że część z nich nosi ubrania, które zaprojektowałeś_aś. Jakie to uczucie? Zuza Feliga, nasz Leading Designerka w marce Reserved, przyznaje, że daje jej to ogromną satysfakcję. „Po to zostaje się projektantem” – mówi w jednym z odcinków podcastu “LPP od podszewki”.
Nasi projektanci są zawsze na bieżąco z aktualnymi trendami. Przychodzi im to łatwo — w końcu moda to ich pasja. Wiedzą, co dzieje się na świecie i w kulturze. To, czym żyjemy, przekładają na swoje projekty. Pomagają im w tym zagraniczne wyjazdy inspiracyjne. Tak zwane shoppingi są jednym z ciekawszych aspektów pracy na tym stanowisku.
Projektanci znają wartość pracy zespołowej. Blisko współpracują z kupcami mody, grafikami i technologami odzieży. To m.in. z tymi specjalistami tworzą małe, eksperckie teamy, dobierane w ramach jednego asortymentu. Pracują jako projektanci odzieży dziecięcej albo zajmują się wyłącznie garniturami i koszulami. Mogą skupić się na konkretnym produkcie, ale nie dopada ich monotonia.
Jak zostać projektantem odzieży?
W jednym z odcinków podcastu “LPP od podszewki” Zuza Feliga — Leading Designerka w marce Reserved — przyznaje, że zawsze miała pasję do projektowania i rysowania. Od zawsze dużą radość z tworzenia czegoś od zera czerpała też Gosia Maciejewska — obecnie Junior Head Designerka.
Wielu naszych projektantów do pracy w LPP przywiodła pasja. To kreatywne, artystyczne dusze. Jednak nie każdy skończył szkołę czy studia związane z projektowaniem ubioru. Różne ścieżki zaprowadziły ich do miejsc, w których są teraz. Niektórzy, tak jak Łukasz Smoła — Head Designer w marce Reserved — od początku wiedzieli, że zwiążą się z branżą mody. Inni zdecydowali się na przekwalifikowanie. Iga Pniewska — projektantka w marce Reserved — zaczęła swoją przygodę ze światem fashion jako absolwentka psychologii biznesu. Dla niektórych dobrym wstępem do samodzielnej kariery była również praca asystenta projektanta odzieży.
Czego wymagamy od kandydatów na projektantów?
Zapraszamy do współpracy doświadczonych projektantów, którzy doskonale poznali już branżę fashion. Docenimy Twoje umiejętności i zapewnimy przestrzeń do rozwoju w projektach o międzynarodowym zasięgu.
Nie zdobyłeś_aś jeszcze komercyjnego doświadczenia? Nic nie szkodzi. Pochwal się swoim portfolio, a może obejmiesz stanowisko juniorskie. Wdrożymy Cię w codzienną pracę projektanta ubrań lub akcesoriów znanych marek. Musisz być jednak w stanie dopasować swoje pomysły do estetyki naszych brandów i bardzo dobrze znać panujące trendy. Zależy nam również na kierunkowym wykształceniu, ale jeśli praktyczne umiejętności zdobyłeś_aś na innej drodze, też chętnie Cię poznamy.
- Sprawna obsługa programów graficznych,
- Znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym,
- Znajomość podstaw kroju i szycia,
- Gotowość do podjęcia stacjonarnej pracy projektanta mody w Gdańsku, Krakowie lub Warszawie (zależy od oferty).
Szukamy ludzi z potencjałem. Wiemy, że nie każdy talent da się wpisać w sztywne ramy CV. Dlatego zapraszamy Cię do zaaplikowania, nawet jeśli nie spełniasz wszystkich powyższych wymagań. Do zobaczenia w LPP!
Head Designerka w marce Reserved
Ważne, żeby projektant pokazał w portfolio siebie: jaką ma wizję, poczucie estetyki. Nie musiałeś_aś być najlepszym studentem. Chodzi o to, jaką jesteś osobą, jakie masz spojrzenie na świat.
Chcesz stworzyć naprawdę dobre portfolio?
W naszym poradniku zebraliśmy więcej porad od doświadczonych projektantów i ekspertów z obszaru HR.
po head designera
Twój rozwój i ścieżka kariery w LPP
Nasi projektanci współtworzą asortyment sprzedawany w niemal 40 krajach świata. Międzynarodowe projekty dla znanych marek i eksperckie, interdyscyplinarne zespoły sprzyjają codziennemu rozwojowi. Praca projektanta mody w LPP daje dużą dowolność i oznacza realny wpływ na wygląd produktów.
Pracownicy mogą korzystać z platformy e-learningowej, która zawiera materiały z przeróżnych dziedzin. Wspieramy naukę języka angielskiego i chęć rozwoju w ramach studiów podyplomowych. Praca w LPP pozwala nie tylko rozwinąć kreatywność i biznesowe spojrzenie, ale również cenne umiejętności komunikacyjne, pracy zespołowej czy kompetencje menadżerskie.
- head designerka w marce Reserved
Wzięłam udział w warsztatach, które LPP organizowało na uczelni. Zaproponowano mi staż w wakacje i od tego momentu moja kariera potoczyła się jak kula śnieżna. Po stażu zostałam asystentką w dziale swetrów. Po chyba 3 miesiącach wzięłam udział w tworzeniu nowej marki. Kariera u nas w firmie wygląda schodkowo. I ja po kolei awansowałam od asystentki do starszego projektanta. Po 4 latach okazało się, że jest możliwość dostać się na Head Designera. Udało mi się — przeszłam przez naszą wewnętrzną rekrutację. Zostałam Head Designerem. Po 2 latach znowu wzięłam udział w wewnętrznej rekrutacji i też się udało. Jestem tu, gdzie teraz jestem — Head Designerem linii Reserved.
Warunki współpracy
Nowym pracownikom oferujemy umowę o pracę na czas 12 miesięcy bez okresu próbnego. Później zależy nam na zawarciu umowy na czas nieokreślony. Wsłuchujemy się w potrzeby naszych specjalistów i nieustannie staramy się tworzyć atrakcyjne miejsce pracy, w którym chce się zostać na dłużej. Jesteśmy największą polską firmą modową o międzynarodowym zasięgu, działającą od ponad 30 lat. Skala naszego biznesu i forma współpracy to gwarancje stabilnego zatrudnienia.
Projektanci pracują w naszych siedzibach w Gdańsku, Krakowie i Warszawie. Staramy się tworzyć przyjazne przestrzenie, w których czują się dobrze i mogą swobodnie wykonywać kreatywne zadania. Nie ma u nas dress code’u. Stawiamy na nieformalną atmosferę i pełną swobodę w wyrażaniu siebie.
Do biura można przyjść z czworonożnym przyjacielem, a przed lub po pracy zażyć ruchu w jednej z naszych stref sportowych. Cyklicznie organizujemy zajęcia jogi i innych aktywności. Pracownicy mają dostęp do darmowego parkingu – również rowerowego. Smaczne posiłki czekają w kantynach i automatach. Raz w tygodniu organizujemy owocowy dzień. Nie brakuje też tego, co niezbędne do pracy – dobrej kawy!
Chcesz do nas dołączyć, ale nie mieszkasz w Trójmieście, Krakowie lub Warszawie? Jeśli spełniasz kryteria, otrzymasz finansowy bonus relokacyjny, aby łatwiej uporać się z przeprowadzką.
Pamiętaj również, że pozycja projektanta odzieży w LPP to stanowisko związane z częstymi podróżami służbowymi.
Wiesz już, co zyskasz, gdy do nas dołączysz?
LPP to największa polska firma modowa znana na światowym rynku. Projektowanie dla naszych marek jest cenioną pozycją w zawodowym życiorysie.
Międzynarodowe struktury w 5 topowych markach dają realne możliwości rozwoju.
Nasi projektanci mają realną możliwość kreować i rozwijać świat mody.
Cechuje nas nieformalna atmosfera pracy, pełna swoboda w wyrażaniu siebie i dbałość o zgrane zespoły. Zadziwi Cię, jak bardzo jesteśmy niekorporacyjni.
Odpowiedzialność, zrównoważony rozwój, szacunek do innych i środowiska nie są dla nas pustymi hasłami. Sprawdź, jak wprowadzamy je w życie.
Nasi pracownicy na wiele sposobów wspierają Fundację LPP i angażują się w akcje zmieniające świat na lepsze.
Pozostałe benefity:
Nasi pracownicy otrzymują 25 proc. zniżki na zakupy w salonach marek LPP i mogą dzielić się nią z bliskimi osobami.
Opieka medyczna, karta sportowa i ubezpieczenie na życie na preferencyjnych warunkach to u nas standard.
Zdrowie psychiczne, work-life balance i wellbeing są u nas ważne. Program wsparcia pracowników heLPP to bezpłatne i anonimowe porady w 3 obszarach: psychologicznym, finansowym i prawnym.
Każdy młody rodzic otrzymuje wyprawkę dla dziecka, a w okresie świątecznym na biurka trafiają prezenty od świętego Mikołaja. Regularnie organizujemy też różne atrakcje wewnętrzne, jak np. konkursy z nagrodami czy zniżki na wydarzenia kulturalne.
Zrzeszamy pasjonatów różnych dyscyplin i rocznie sponsorujemy udział w ponad 100 imprezach sportowych!
Po przepracowaniu 3 miesięcy nasi pracownicy mogą ubiegać się o dofinansowanie do studiów podyplomowych i kursu języka angielskiego.
Pracownicy mają dostęp do wewnętrznej platformy e-learningowej z bogatą ofertą darmowych kursów i szkoleń.
Oferujemy umowę o pracę bez okresu próbnego.
Jeśli praca z nami oznacza dla Ciebie przeprowadzkę i spełniasz kryteria przyznawania dodatku, otrzymasz finansowy bonus relokacyjny.
Nie musisz gotować do pracy. Jedzenie zamówisz w firmowej restauracji lub automacie.
Nasi pracownicy nie mają problemów z parkowaniem swoich samochodów i rowerów.
Niektórzy pracownicy (w tym projektanci) podróżują służbowo do innych krajów, gdzie mają możliwość poznawania różnych kultur.
Projektant odzieży szuka pracy
Jak przebiega nasz proces rekrutacyjny?
Szanujemy Twój czas. Rekrutujemy w jasny sposób i nie przedłużamy tego procesu. Wracamy do Ciebie z feedbackiem także w przypadku decyzji o niezatrudnieniu.
Skorzystaj z naszych poradników. Poznaj rady doświadczonych projektantów i specjalistów ds. HR. Eksperci z LPP podpowiedzą Ci, jak skonstruować wyróżniające CV i zbudować atrakcyjne portfolio.
Jeśli Twoja aplikacja przyciągnie naszą uwagę, zadzwoni do Ciebie rekruter.
W kolejnym kroku otrzymasz zadanie do wykonania.
Ostatni etap to rozmowa z Project Managerem, Head Designerem i rekruterem.
Gotowy_a dołączyć do naszych projektantów?
Chcesz odkryć historie naszych fashion designerów?
Poznaj “LPP od podszewki” - jedyny taki podcast o pracy w branży modowej.